Spolufinancováno Evropskou unií

Projekt PŘEMYSLOVCI I. je spolufinancován Evropskou unií.

Filtr
 • Cyklus seminářů pro muzejní a galerijní lektory

  Dovolujeme si vás informovat o připravovaných seminářích pro muzejní a galerijní lektory. Cyklus seminářů bude probíhat ve Velvarech v kulturně edukačním centru VELVAREUM. Více informací a také možnost přihlášení na jednotlivá témata naleznete zde.

  Štěpánka Fišerová

 • IROP/Kultura: přijato 9 záměrů, převis nad alokací

  Do šesté výzvy IROP/CLLD Kultura bylo do poledne 21. 9. podáno devět projektových záměrů. Souhrn celkových způsobilých výdajů z těchto záměrů (15,4 mil. Kč) převyšuje výrazně alokaci výzvy (13,0 mil. Kč). Pořadí záměrů stanoví hodnotící komise, která se sejde 4. října 2023.

  Jarda Huk

 • Pozvánka na PřeDivO '23

  Na letošní PřeDivO '23 se přijeďte podívat do města Buštěhrad. Od 1. do 29. října 2023 máte možnost zhlédnout Vitamínovou pohádku v podání ochotnického spolku Žumpa, přednášku k výročí Oty Pavla, která proběhne na Zámku Buštěhrad, naštívit můžete také Podzimní jarmark Na Babkách a několik koncertů v Art Clubu Aktoffka. Těšíme se na Vás a přejeme příjemné zážitky. Plakát s programem naleznete zde.

 • Do výzvy IROP č. 23 jsou přisypány peníze

  V úterý 21. 9. 2021 se sešla hodnotící komise a všech pět žádostí podaných do výzvy č. 23 prošlo věcným hodnocením s výsledkem „vyhověl“. Zápis z jednání komise, kde je uvedeno pořadí projektů podle bodů, najdete zde. Vzhledem k tomu, že požadavky projektů, které úspěšně prošly věcným hodnocením, výrazně převyšují původní alokaci výzvy, byly do této poslední výzvy IROP v období 2014-2020 sesypány všechny volné prostředky z ostatních opatření. Alokace výzvy (v celkových způsobilých výdajích) se tak modifikací výzvy zvýšila z 1 758 096 Kč na 3 450 828 Kč. Po uplynutí povinné 15denní odvolací lhůty se někdy kolem 10. října 2021 sejde rozhodovací orgán, aby provedl výběr projektů, po němž projekty vybrané a projekty vybrané jako náhradní budou postoupeny k závěrečnému ověření způsobilosti na CRR.

  Jarda Huk

 • Pět projektů IROP postupuje k věcnému hodnocení

  Všech pět žádostí podaných do 23. výzvy IROP prošlo kontrolou přijatelnosti a formálních náležitostí a postupuje k věcnému hodnocení. Hodnotící komise se sejde v úterý 21. září a stanoví pořadí žádostí. Po věcném hodnocení proběhne modifikace výzvy č. 23 – alokace bude navýšena o všechny volné prostředky z ostatních opatření IROP. Pozvánku na jednání hodnotící komise naleznete zde.

  Jarda Huk

 • Pozvánka ne jednání pléna společnosti

  Vážení členové pléna místního partnerství a pléna společnosti,
  zveme vás na jednání pléna místního partnerství MAS Přemyslovské střední Čechy a pléna společnosti Přemyslovské střední Čechy o.p.s., které se uskuteční dne 29. září 2021  od 17 hod ve Velvarech. Pozvánku s programem naleznete zde.

 • Pozvánka na jednání pléna společnosti

  Vážení členové pléna místního partnerství a pléna společnosti,
  zveme vás na jednání pléna místního partnerství MAS Přemyslovské střední Čechy a pléna společnosti Přemyslovské střední Čechy o.p.s., které se uskuteční dne 29. září 2021  od 17 hod ve Velvarech. Pozvánku s programem naleznete zde.

 • Pozvánka na XVII. Slánské rozhovory

  Zveme vás na konferenci pro širokou veřejnost, kterou pořádá město Slaný, odbor kultury a památkové péče MěÚ Slaný, kláštěr bosých karmelitánů ve spolupráci s obcí Třebíz a společností Přemyslovské střední Čechy o.p.s.. Pozvánku s programem naleznete zde.

 • Pozvánka na PřeDivO '21

  Přijďte se podívat na letošní PřeDivO do Úholiček. Festival nejen divadelní probíhá od 25. září do 16. října 2021 a bude zahájen Svatováclavskými slavnostmi, dále můžete navštívit výstavu věnovanou narození Boženy Němcové, shlédnout divadelní představení spolku "Přátelé sobě" a spoustu dalšího. Plakát s podrobným programem naleznete zde. Těšíme se na vás.

   

 • Výzvy IROP/CLLD č. 14, 15 a 16 otevřeny

  Dnes, 16.9.2019, byly otevřeny pro příjem žádostí tři další výzvy IROP: č. 14 (komunitní centra), č. 15 (národní kulturní památky), č. 16 (školy). Příjem žádostí bude ukončen 24.10.2019 ve 12.00. Semináře pro žadatele se konají 24.9. a 1.10. od 13 hodin v naší kanceláři.
  Jarda Huk

  short url link | Nike Releases, Launch Links & Raffles
 • Obec Libovice třetí v celostátní Vesnici roku

  Obec Libovice, vítěz středočeského kola Vesnice roku 2019, se umístila v celostátním kole na skvělém třetím místě. Vítězem se stala obec Lipová z Ústeckého kraje, druhá byla obec Ratiboř ze Zlínska. Vyhlášení vítězů se uskutečnilo tradičně na Jarmarku venkova v Luhačovicích.
  Libovickým gratulujeme!
  Jarda, Jarka, Štěpánka a Jitka

  Nike footwear | Air Jordan Sneakers
 • Pozvánka na PřeDivO '19

  Dovolujeme si vás pozvat na první zahajovací akci letošního festivalu PřeDivO '19, a to 12.9.2019 od 17:00 hod, kdy v Zákolanech na Budči proběhne promítání dokumentárního filmu "Setkání s Libuší. V sobotu 14.9.2019 od 13:00 hod festival pokračuje v Muzeu včelařství na zámku v Kolči. Plakát s programem naleznete zde.

  bridgemedia | Air Jordan Release Dates 2021 Updated , Gov
 • Semináře k výzvám IROP č. 14, 15, 16

  Semináře k výzvám IROP č. 14, 15 a 16 se budou konat v úterý 24. září a v úterý 1. října 2019, vždy od 13 hodin v naší kanceláři, Wilsonova 599, Slaný. Přihlaste se předem na info@premyslovci.cz
  Jarda Huk

  Sport media | kd shoes valentines day Retro High OG University Blue - Gov
 • Byly spuštěny další tři výzvy IROP

  Od 16. září do 24. října mohou žadatelé podávat žádosti do dalších tří výzev IROP. Výzva č. 14 je zaměřena na komunitní centra, výzva č. 15 na národní kulturní památky a výzva č. 16 na základní a mateřské školy a neformální vzdělávání. Podrobnosti o výzvách najdete zde.
  Jarda Huk

 • Slavnosti obce a sraz rodáků v Řisutech

  Obec Řisuty vás srdečně zve na slavnosti obce u přiležitosti přijetí symbolů obce, které se konají 22. 9. 2018 od 13:00 hod. Pozvánku s programem naleznete zde.

 • Oslavy Žižicka

  Dovolujeme si Vás upozornit, že 22. září od 10:00 hod se konají SLAVNOSTI OBCÍ ŽIŽICKA, čeká Vás bohatý program po celý den, vysazení památečních lip, večerní zábava a mnoho dalšího. Plakát s podrobnými informacemi naleznete zde.

 • Pozvánka na semináře k výzvam IROP A OPZ

  Dovolujeme si vás pozvat na semináře k v výzvám IROP a OPZ. 

  Termíny seminářů pro IROP: 20. 9. 2018 od 13:00 hod a 4. 10. 2018  od 13:00 hod

  Termíny seminářů pro OPZ:  25. 9. 2018 od 13:00 hod9. 10. 2018 od 13:00 hod

  Zájemci se mohou hlásit na email: info@premyslovci.cz

 • Výzvy IROP budou konečně vyhlášeny

  Půl roku trvalo schvalování pěti výzev IROP a jejich příloh, ale dočkali jsme se.
  Od 10. 9. 2018 do 15. 10. 2018 mohou žadatelé podávat žádosti do pěti výzev: na dopravu (výzva č. 5, bezpečnostní opatření a cyklostezky), na komunitní centra (výzva č. 6), památky (výzva č. 7), základní a mateřské školy (výzva č. 8) a na podporu hasičů (výzva č. 9, vybavení a stanice). Podrobnosti k výzvám a přílohy najdete zde.Semináře k výzvám se uskuteční v naší kanceláři ve čtvrtek 20. září a ve čtvrtek 4. října, vždy od 13 hodin.

  Jarda Huk

 • Pozvánka na Smečenskou městskou slavnost

  Dovolujeme si Vás upozornit, že v sobotu 8. září od 11:00 hod se bude konat Smečenská městská slavnost pořádaná u příležitosti 503. výročí povýšení Smečna na město. Plakát s podrobným programem naleznete zde.

 • Výstava obrazů a grafik

  Srdečně vás zveme na výstavu obrazů a grafik Jiřího Corvina a Ladislava Čepeláka s názvem "Říkali si vladykové z Lužce". Vernisáž proběhne 23. září 2016 od 18 hod v sále Městského muzea Velvary. Výstava se koná k nedožitým 85. narozeninám Jiřího Corvina. Akce se uskuteční za podpory města Velvary.

 • PřeDivO '20

  Letošní festival proběhne od 26. září do 17. října v obci Úholičky. Můžete se vydat na výstavu věnovanou výročí narození Boženy Němcové, Svatováclavské slavnosti nebo turistický výlet. Plakát s podrobným programem naleznete zde.

  url clone | nike shox r4 men wide sneakers for women clearance
 • PřeDivO '19

  Letošní PřeDivO hostí obec Zákolany. Od 12. září do 12. října 2019 máte možnost zhlédnout dokument "Setkání s Libuší" s doprovodným programem, prohlédnout si Včelařské muzeum v Kolči, ochutnat domácí koláče na posvícení, nebo navštívit Svatováclavské slavnosti na Budči. Plakát s podrobným programem naleznete zde. Těšíme se na vás!

  Best Nike Sneakers | Shoes Nike Kobe 11
 • PřeDivO´18

  Přijďte se podívat na letošní PřeDivO´18 do Města Smečna. Festival nejen divadelní probíhá od  6. září do 15. září 2018 a můžete navštívit Barokní slavnosti Města Smečna, přednášku "Slavná smečenská minulost", besedu s JUDr. Jiřím Georgievem, nebo si zatančit a zazpívat při slavnostním koncertu Lounské 13. Těšíme se na vás.

 • Dotace MŽP - Přírodní zahrady pro ZŠ a MŠ

  Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo výzvu pro školky, školy a další organizace, které si mohou žádat o podporu při budování dětských hřišť a zahrad v přírodním stylu či učeben v přírodě. Více informací naleznete zde.

  spy offers | adidas NMD Human Race
 • Pozvánka PřeDivO´16

  Srdečně Vás zveme tuto sobotu 24. 9. 2016 do Vraného na vyvrcholení letošního programu Přemyslovské Divadelní Orby. V Kulturním areálu Pastouška Vraný máte možnost shlédnout a vyslechnout následující:

  14:00 – 15:00  Taneční kroužek TANVRA , Vranské klubíčko – dětská zumba,

                           Taneční vystoupení vranských dětí s třásněmi - aerobic

  15:00 – 16:00  Koncert Pěvecké sdružení Vranští pěvci

                           Vyhodnocení výtvarných prací dětí z MŠ a ZŠ Vraný – téma „Kde bydlím“

  16:00 – 18:00  Prohlídka kulturních památek a zajímavostí městyse Vraný

  16:00 – 20:00  Kapela Tancovačka (k tanci a poslechu)

  Občerstvení zajištěno

 • Pozvánka na tradiční setkání starostů

  Dovolujeme si Vás pozvat na tradiční setkání starostů obcí, členů MAS a ředitelů škol, které se uskuteční 20. 9. 2016 ve Velvarech. Pozvánku s podrobným programem naleznete zde.

 • Modlitba za domov 2015

  Modlitba za domov 2015 se uskuteční 27. a 28. 10. 2015 v Praze. Letošní podtitul akce je "Buďte tvůrci pokoje".

  Program:
  27. 10. 2015 13.00 – 17.30 konference MAS – „Mít pevnou půdu pod nohama“ (Pražský arcibiskupský palác, Hradčanské nám. 16, Praha 1)
  27. 10. 2015 18.00 ekumenická modlitba a koncert Za vlast (Katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha, Pražský hrad)
  28. 10. 2015 9.00 – 14.00 duchovně-kulturní festival pro rodiny (Komunitní centrum Matky Terezy, Praha 11)
  28. 10. 2015 15.00 – 16.30 přímý přenos České televize, komponovaný pořad s hosty, požehnáním a koncertem Hany a Petra Ulrychových (Kostel Nejsvětějšího Srdce Páně, nám. Jiřího z Poděbrad, Praha 3).

  Akce se koná pod záštitou ministryně pro místní rozvoj Ing. Karly Šlechtové, ministra kultury Mgr. Daniela Hermana a ministra zemědělství Ing. Mariana Jurečky.

  Součástí Modlitby je i výtvarná soutěž pro děti.
  Letošní zadání:
  1) Není zadáno téma, ale jen motivace: Nakresli co nejkrásnější obrázek jako pomoc pro kamaráda (v nebezpečí či v nouzi).
  2) Výtvarným materiálem a postupem jsou kresba a malba pastelkami na papír - karton ve formátech A4, A3 maximálně však A2.
  3) Termín doručení označených prací na adresu Ekumenická rada církví v ČR, Donská 5, 100 00 Praha 10, je pondělí 5. října 2015.
  4) Autoři oceněných prací budou pozváni k osobní účasti na slavnosti Modlitba za domov 2015, a proto prosím dbejte na uvedení kontaktů. Následná dražba obrázků bude probíhat přes internet. Informace o internetové dražbě obrázků a o organizaci, která bude internetovou dražbu realizovat, bude zveřejněna na webu Modlitby za domov.

  Podrobné zadání naleznete zde. Práce prosím označte přiloženou tabulkou.

 • Víkend se svatým Václavem

  Přijďte se podívat na pouť - Víkend se svatým Václavem, která se uskuteční od pátku 26. 9. do něděle 28. 9. 2014.

  Víkend se svatým Václavem

 • Kulturní a společenské akce v regionu

  Výběr z kulturních a společenských akcí v regionu

  Pokud pořádáte nějakou zajímavou akci, pošlete nám informace na info@premyslovci.cz

  Prosinec 2015

   

  DEN

  ČAS

  AKCE

  MÍSTO

  23. 10. – 29. 3. 2016

   

  Pellé – Braunerová, zkřížené osudy mezi Čechami a Francií

  Středočeské muzeum Roztoky, malá výstavní síň

  19. 11. – 1. 5. 2016

   

  Opus musivum, mozaika ve výtvarném umění

  Středočeské muzeum Roztoky, velká výstavní síň

  5. 12.

   

  Mikulášská nadílka

  Kokovice, hospoda

  5. 12.

   

  Mikulášská nadílka

  Královice

  5. 12.

   

  Mikulášská pro děti

  Vítov, motorest

  5. 12.

  20:00

  Mikulášská zábava

  Smečno, sokolovna

  5. – 6. 12.

   

  Adventní trhy

  Únětice

  8. 12.

  19:30

  Vánoční koncert „Trochu klidu“ (Martina Kociánová)

  Nelahozeves, zámek

  10. 12.

   

  Čaj o páté

  Klobuky, jídelna mateřské školy

  11. -12. 12.

   

  Vánoční výstava

  Klobuky, zasedací místnost OÚ

  12. 12.

  9:00

  Vánoční trhy

  Stehelčeves, sál kulturního domu

  12. 12.

  14:00

  Vánoční trhy

  Vraný, před školou

  12. 12.

  17:00

  Koncert Vranských pěvců

  Vraný, kostel sv. Jana Křtitele

  12. 12.

   

  Slavnostní rozsvícení vánočního stromu

  Holubice

  13. 12.

   

  Adventní neděle

  Středočeské muzeum Roztoky

  19. 12.

   

  Královické Vánoce – vánoční koncert

  Královice

  19. 12.

   

  Rybova mše

  Únětice, sokolovna

  20. 12.

   

  XV. Vánoční koncert Žižicka

  Žižice, náves

  22. 12.

  18:00

  Vánoční zpívání

  Tuřany, kostel Nanebevzetí Panny Marie

  24. 12.

  14:00

  Slánské vánoční zpívání

  Slaný, Masarykovo náměstí

  24. 12.

   

  Setkání u vánočního stromku

  Klobuky, Kokovice

  24. 12.

   

  Setkání občanů na hřišti

  Páleček

  24. 12.

   

  Půlnoční mše

  Zákolany, Budeč

  24. 12.

  24:00

  Půlnoční mše svatá

  Smečno, kostel Nejsvětější Trojice

  25. 12.

  8:00

  Boží hod vánoční

  Smečno, kostel Nejsvětější Trojice

  26. 12.

   

  Vánoční posezení

  Královice

  27. 12.

   

  Povánoční výšlap Žižicka

  Žižice, sraz na návsi

  31. 12.

   

  Silvestrovské setkání občanů na hřišti v Pálečku

  Páleček

  31. 12.

  16:00

  Vánoční bohoslužba

  Smečno, kaple sv. Anny

  31. 12.

  18:00, 20:00

  Velký ohňostroj s novoročním přípitkem, Královický silvestr

  Královice

  31. 12.

   

  Silvestrovský rej pro všechny generace

  Vítov, motorest

  1. 1. 2016

  17:30

  Novoroční ohňostroj

  Smečno, park před zámkem

  1. 1. 2016

  18:00

  Novoroční ohňostroj

  Slaný, Masarykovo náměstí

   

   

   

 • Pomoc při povodních ve Višňové

  Naše místní akční skupina vybrala 5000 korun a odešle je na účet obce Višňová. 
  Potřebné údaje nám poskytla paní Doubnerová z MAS Frýdlantsko.
   Peníze by měly být využity na spoluúčast k dotacím, o které bude obec žádat na MMR (obnova majetku obce po povodních).
 • Přehled dalších vyhlášených grantů a dotací pro obce a NNO

   Aktualizováno dne 30. 4. 2012

  Nabízíme Vám pro informaci stručný přehled vyhlášených grantů a dotací, kde mohou žádat obce a/nebo neziskové organizace:

  ESFČR - OPLZZ - výzva č. 70. - Výzva pro předkládání regionálních individuálních projektů v rámci oblasti podpory 2.1 " Posílení aktivních politik zaměstnanosti

  Termín: do 13.12.2013

  Předmět podpory: Aktivity pro individuální projekty budou realizovány v souladu s metodikou pro aktivní politiku zaměstnanosti a jedná se o následující činnosti podporované v oblasti podpory:""zprostředkování zaměstnání " podpora činností souvisejících s vyhledáváním zaměstnání pro osobu, která se o práci uchází; dále s vyhledáváním zaměstnanců pro zaměstnavatele; ""poradenské činnosti a poradenské programy " rozvoj a podpora poradenských činností a poradenských programů; ""bilanční a pracovní diagnostika " podpora souladu mezi schopnostmi, vzdělávacím a pracovním potenciálem individua a reálností uplatnění se na trhu práce;""rekvalifikace " rozvoj a podpora při získávání nové kvalifikace a zvyšování, rozšiřování nebo prohlubování dosavadní kvalifikace, včetně jejího udržování nebo obnovování. Za rekvalifikaci se považuje i získání kvalifikace pro pracovní uplatnění fyzické osoby, která dosud žádnou kvalifikaci nezískala;""podpora uplatnění na trhu práce prostřednictvím vytváření nových pracovních míst nebo míst vyhrazených pro určitou skupinu osob náležejících k ohroženým skupinám na trhu práce formou příspěvku na úhradu mzdových nákladů;""podpora veřejně prospěšných prací a krátkodobých pracovních příležitostí,""zajištění odborné praxe;""podpora pružných forem zaměstnání jako způsobu vytváření podmínek pro uplatnění žen a mladých lidí na trhu práce;""motivační aktivity " pro zvýšení orientace v požadavcích trhu práce, včetně obnovení pracovních návyků;""programy prevence dlouhodobé nezaměstnanosti typu První příležitost (do 25-ti let věku) a Nový start (od 25-ti let věku);""pracovní rehabilitace " podpora souvislé činnosti zaměřené na získání a udržení vhodného zaměstnání osoby se zdravotním postižením;""doprovodné aktivity " příspěvky přímé podpory (např. doprava a stravování účastníků, zdravotní průkazy apod.) a další doprovodné sociální aktivity umožňující začlenění na trh práce v souladu s Metodikou OP LZZ

  Odkaz: http://www.esfcr.cz/vyzva-pro-predkladani-regionalnich-individualnich-projektu-v

  MKČR - IOP. 1. výzva - 5.1b "Realizace vzorových projektů obnovy a využití nejvýznamnějších součástí nemovitého památkového fondu ČR

  Termín: do 31.12.2012

  Předmět podpory: Popis aktivity 5.1b.Vzorové projekty jsou zaměřené na obnovu a využití konkrétních nemovitých památek, jejich souborů a souvisejících památkově chráněných území k podpoře sociálního a ekonomického růstu vytvářením nových kulturních a dalších služeb. Slouží jako modelové příklady pro další projekty obnovy a využití příslušného typu památek. Použité přístupy a postupy musejí být proto aplikovatelné na obnovu a využití památek daného typu i jinde v ČR. Součástí vzorových projektů je zpracování a prezentace metodiky obnovy a využití daného typu památek a poskytování informací o vlastních zkušenostech s realizací projektu a s jeho výsledky zájemcům o přípravu a realizaci obdobných projektů. V rámci aktivity budou realizovány dva typy vzorových projektů:
  - projekty obnovy a využití památkových objektů či souborů zapsaných:
  1. na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO
  2. nebo na Seznamu kandidátů na zápis do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO
  3. nebo do Ústředního seznamu kulturních památek jako národní kulturní památka
  - projekty obnovy a využití ucelených tématických souborů kulturních památek ležících na území NUTS 2 (mimo území hlavního města Prahy), které je nutné kvůli koordinaci a zajištění synergického efektu realizovat centrálně. Jde o projekty, jejichž součástí je vlastnicky nebo smluvně zajištěná garance příjemce za koordinovanou realizaci obnovy a centrálně zajištěné využívání daných památek.
  Projekty musí mít prokazatelný přímý přínos jak z hlediska dopadů na sociální a ekonomický růst a zvýšení atraktivity prostředí, tak multiplikační efekt spočívající jednak v replikovatelnosti způsobu obnovy a využití objektů v jiných vhodných místech v ČR a jednak v tom, že umožní napojení dalších projektů v oblasti služeb a podnikání (cestovní ruch, řemeslná výroba, vzdělávací aktivity apod.) celostátně a i v daném regionu realizovaných například prostřednictvím příslušných regionálních operačních programů.

  Odkaz: ttp://www.kultura-evropa.eu//dokumenty/aktualni-vyzvy/integrovany-operacni-program-pro-obdobi-let-2007-2013.htm  MPSV - IOP - oblast intervence 3.1, aktivita b) investiční podpora příslušníků sociálně vyloučených romských lokalit/komunit

  Termín: do 30.6.2013

  Předmět podpory: Aktivita 3.1 b) umožňuje investiční podporu vybraných sociálních služeb a vybraných druhů činnosti: 1) V rámci aktivity b) bude podpora zaměřena na investice do následujících druhů a forem sociálních služeb registrovaných dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů:- odborné sociální poradenství " ambulantní, terénní forma poskytování sociální služby, - nízkoprahové zařízení pro děti a mládež " ambulantní popřípadě terénní forma poskytování sociální služby, - sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi " terénní popřípadě ambulantní forma poskytování sociální služby,
  - terénní programy " terénní forma poskytování sociální služby, - sociální rehabilitace " terénní, ambulantní forma poskytování sociální služby, - krizová pomoc " terénní, ambulantní, pobytová forma poskytování sociální služby, - kontaktní centra " ambulantní popřípadě terénní forma poskytování sociální služby, - domy na půl cesty " pobytová forma poskytování sociální služby, - azylové domy " pobytová forma poskytování sociální služby, - raná péče " terénní forma poskytování sociální služby, - podpora samostatného bydlení " terénní forma poskytování sociální služby, - pečovatelská služba " terénní forma poskytování sociální služby
  2) Dále lze podporovat investice do komunitních center a dalších činností v sociálně vyloučených romských lokalitách. Těmito dalšími činnostmi jsou volnočasové aktivity, vzdělávací aktivity, sportovní aktivity, odborné poradenství. Tyto činnosti lze realizovat pouze jako fakultativní činnost v návaznosti na poskytovanou sociální službu uvedenou v bodě 1 nebo v návaznosti na sociální službu již poskytovanou v rámci příslušné sociálně vyloučené romské lokality.

  Odkaz: http://www.mpsv.cz/cs/7613


  MPSV - IOP 7. výzva - 3.1a) investiční podpora procesu a zavádění jednotného přístupu v transformaci pobytových zařízení sociálních služeb v jiné typy sociálních služeb

  Termín: do 30.6.2013

  Předmět podpory: V rámci aktivity a) bude podpora zaměřena na: " domácnosti uživatelů,
  " zázemí pro ambulantní služby a denní programy, " zázemí pro terénní služby, " zázemí pro management, " humanizaci - investice do změny v původních velkokapacitních zařízeních,
  a to za podmínek, které jsou stanoveny Kritérii transformace, humanizace a  deinstitucionalizace vybraných služeb sociální péče (viz příloha č. 1b Příručky pro žadatele a příjemce). Zvolený druh činnosti žadatel uvede do žádosti v části Projekt - Stručný obsah projektu. Proces pilotního ověřování transformace je dále podporován z Evropského sociálního fondu (Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost, oblast podpory 3.1 Podpora sociální integrace a sociálních služeb), a to prostřednictvím projektu MPSV "Podpora transformace sociálních služeb", který je zaměřen především na tvorbu transformačních plánů, vzdělávání pracovníků a evaluaci efektivnosti procesů transformace. Cílem této podpory je také nastavení jednotného systému transformace pobytových zařízení sociálních služeb, která bude nadále realizována v samostatné působnosti krajů.

  Odkaz: http://www.mpsv.cz/cs/11024  Program švýcarsko-české spolupráce - Finanční pomoc Švýcarska

  Termín: do 14.6.2012

  Předmět podpory: V rámci Programu švýcarsko - české spolupráce byla podepsána Dohoda o Fondu na stipendia. Podporován bude cíl "Posílit vědecký potenciál ČR prostřednictvím stipendijních programů ve Švýcarsku". Podporované aktivity v rámci Fondu na stipendia jsou jednak vědecká stipendia pro postgraduální studenty a vědecké pracovníky na min. 6 a max. 24 měsíců, jednak krátkodobé cesty vědeckých pracovníků (školitelů) na max. 5 dní. Zprostředkujícím subjektem fondu je švýcarská instituce CRUS - Konference univerzitních rektorů ve Švýcarsku. Program švýcarsko-české spolupráce. Tento program, který vychází z Rámcové dohody mezi vládou České republiky a Švýcarskou federální radou podepsané 20.12.2007 v Bernu, je určen na podporu snížení hospodářských a sociálních rozdílů v rámci rozšířené EU. Česká republika může čerpat finanční pomoc zejména formou grantů poskytovaných českým subjektům, přičemž tato pomoc bude cílena do následujících prioritních oblastí: Bezpečnost, stabilita a podpora reforem; Životní prostředí a infrastruktura; Podpora soukromého sektoru; Rozvoj lidských zdrojů a sociální rozvoj.

  Odkaz: http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/hs.xsl/fin_pomoc_svyc.html

 • Podzimní výzvy Regionálního operačního programu Střední Čechy

  V polovině září vyhlásil ROP Střední Čechy výzvy v oblasti udržitelných forem veřejné dopravy a cestovního ruchu.

  Příjem žádostí probíhá od 15.9. 2010. Konečný termín pro příjem žádostí není stanoven.  Příjem žádostí o podporu bude ukončen v okamžiku, kdy bude dosaženo u došlých žádostí 150 % alokovaných prostředků na danou výzvu. Informace o průběžném naplňování alokace dané výzvy budou zveřejňovány na stránkách www.ropstrednicechy.cz. Úřad regionální rady může ukončit příjem žádostí kdykoliv v době trvání výzvy. O této skutečnosti budou žadatelé informováni na stránkách www.ropstrednicechy.cz, a to minimálně dva měsíce předem.

  Výzvač. 54 - oblast podpory 1.2 Udržitelné formy veřejné dopravy

  Předmět podpory

  V rámci této výzvy budou podpořeny projekty, které spadají do následujících 2 typů projektů:

  1. typ: projekty zaměřené na plochy systému P+R (Zřizování a rozšiřování odstavných ploch systému „Park and Ride“ u železničních zastávek a stanic a u významných autobusových terminálů. Zřizované či rozšiřované plochy systému "Park and Ride" musí mít bezprostřední vazbu na koordinaci jednotlivých druhů dopravy, tzn., musí se nacházet v blízkosti dopravně důležitých železničních zastávek nebo stanic nebo u autobusových terminálů. Nebudou podpořeny projekty bez zjevné vazby na koordinaci jednotlivých druhů dopravy ani projekty, které budou primárně řešit parkování obyvatel dané obce a zaměstnanců a zákazníků firem v okolí důležitých železničních zastávek a stanic a u autobusových terminálů.

  2. typ: projekty zaměřené na plochy systému B+R (Zřizování a rozšiřování odstavných ploch systému „Bike andRide“ u železničních zastávek a stanic a u významných autobusových terminálů)

  3. typ: projekty zaměřené na cyklodopravu (3.1 Výstavba cyklistických stezek a cyklistických pruhů ve všech oblastech s potenciálem rozvojem pravidelné cyklistické dopravy. Podporovány budou projekty s primárním využitím pro každodenní cyklistickou dopravu. Nebudou podporovány projekty primárně zaměřené na rozvoj cestovního ruchu. 3.2 Realizace opatření pro zvýšení bezpečnosti cyklistické dopravy. Podporovány budou projekty s primárním využitím pro každodenní cyklistickou dopravu. Nebudou podporovány projekty primárně zaměřené na rozvoj cestovního ruchu. 3.3 Realizace opatření pro preferenci cyklistické dopravy na silničních komunikacích. Podporovány budou projekty s primárním využitím pro každodenní cyklistickou dopravu. Nebudou podporovány projekty primárně zaměřené na rozvoj cestovního ruchu).

  Příjemci podpory: kraj,obce, organizace zřizované nebo zakládané Středočeským krajem, organizace zřizované nebo zakládané obcemi, dobrovolné svazky obcí.

  V rámci vyhlášené výzvy je žadatel oprávněn předložit pouze jednu žádost.

  Minimální přípustná výše celkových způsobilých výdajů na jeden projekt je 2 000 000 Kč. Maximální přípustná výše celkových způsobilých výdajů není stanovena, přičemž maximální celková výše dotace z ROP SČ nesmí přesáhnout 20 mil. Kč na podporované aktivity uvedené v textu výzvy (projekty 1. a 2. typu). Maximální přípustná výše celkových způsobilých výdajů u projektů 3. typu na jeden projekt není stanovena.

  Výzvač. 57 - oblast podpory 2.3 Propagace a řízení turistických destinací

  Předmět podpory

  V rámci této výzvy budoupodpořeny projekty, které spadají do následujících 3 typů projektů:

  1. typ: projekty zaměřené na iniciaci a vytváření řídících a koordinačních struktur v turistické destinaci (Podpora iniciace a vytváření řídících a koordinačních struktur v turistických destinacích, vč. zřízení a vybavení kanceláří destinačních managementů, podpory lidských zdrojů např. mzdy, vzdělávání pracovníků destinačních managementů)

  2. typ: projekty zaměřené na propagaci turistických destinací (Tvorba propagačních a informačních materiálů a dalších marketingových nástrojů turistických destinací (pouze u projektůzaměřených na propagaci turistických destinací a projektů zaměřených na zajištění a propagaci kulturních a sportovních akcí s významným dopadem na CR)distribuovaných hromadnými sdělovacími prostředky a elektronickými médii. Propagační a informační materiály lze realizovat pouze ve spojení s distribucí k cílové skupině. Prezentace turistických destinací (např. na veletrzích CR),vč. cestovného, ubytování, stravování, pronájmu ploch, účastnických poplatků. Organizace konferencí a seminářů o cestovním ruchu. Podporovány budou pouze projekty zaměřené na akce informačního charakteru např. výměna zkušeností,diskuse, kulaté stoly).

  3. typ: projekty zaměřené na zajištění a propagaci kulturních a sportovních akcí s významným dopadem na cestovní ruch (Zajištění a propagace pravidelných kulturních a sportovních akcí minimálně regionálního charakteru s významným dopadem na rozvoj CR, vč. organizačního zajištění, personální kapacity, organizace, ubytování a stravování, pronájmu ploch, tvorbu a distribuci podkladových, informačních a propagačních materiálů a výstupů akce. Výdaje spojené s tištěnými propagačními a informačními materiály nesmí činit více než 40% celkových způsobilých výdajů projektu. Podpořeny budou jak nové akce, tak obnova zaniklých akcí a tradic nebo rozšíření stávajících akcí).

  Jeden projekt nesmí zahrnovat aktivity z vícera typů projektu (tzn. jednotlivé typy aktivit nelze kombinovatv rámci jednoho projektu)!

  Příjemci podpory: obec, organizace zřizované a zakládané obcemi, u organizací zakládaných obcemi musí mít jeden nebo více veřejných subjektů většinový majetkový podíl (tj. více než 50 %) v organizaci, dobrovolné svazky obcí.

  V rámci vyhlášené výzvy je žadatel oprávněn předložit pouze jednu žádost.

  Minimální přípustná výšecelkových způsobilých výdajů na jeden projekt je 500 000 Kč. Maximální přípustná výše celkových způsobilých výdajů není stanovena, přičemž maximální celková výše dotace z ROP SČ nesmí přesáhnout 5 000 000,- Kč.

  Výzvač. 56 - oblast podpory 2.3 Propagace a řízení turistických destinací

  Tato výzva je totožná s předchozívýzvou 57 s rozdílem zacílení na žadatele, ve výzvě č. 56 jsou žadateli kraj a jím zřizované a založené organizace.

  Výzvač. 55 - oblast podpory 2.1 Podnikatelská infrastruktura a služby cestovního ruchu

  Předmět a účel podpory

  5.1 Výstavba a vybavení ubytovacího zařízení, vč. zázemí pro poskytování stravovacích služeb. Podporována bude taktéž transformace stávajících nevyužívaných či k jiné funkci sloužících objektů na ubytovací zařízení. Podporovány budou pouze projekty,které se zaváží k následné certifikaci daného ubytovacího zařízení. Certifikace musí být provedena nejpozději do 1 roku od ukončení realizace projektu. V rámci projektů bude podporováno ubytování (ubytovací kapacity) do třídy Standard.

  5.2 Rekonstrukce, modernizace a vybavení stávajících ubytovacích zařízení, vč. zázemí pro poskytování stravovacích služeb. Podporované budou pouze projekty, jejichž realizací dojde ke zvýšení standardu poskytovaných služeb či k rozšíření ubytovacích a stravovacích kapacit. Podporovány budou pouze projekty, které se zaváží k následné certifikaci daného ubytovacího zařízení (pokud daný typ ubytovacího zařízení certifikaci dosud nemá). Certifikace musí být provedena nejpozději do 1 roku od ukončení realizace projektu. V rámci projektů bude podporováno ubytování (ubytovací kapacity) do třídy Standard.

  5.3 Výstavba a vybavení sportovně-rekreačních zařízení a zařízení pro kongresový CR ve vazbě na ubytovací zařízení, další infrastrukturu nebo atraktivitu CR (např. multifunkční sportovní zařízení a sportovně-rekreační areály vč. půjčoven sportovních potřeb, wellness služby, infrastruktura pro rekreační plavbu,infrastruktura pro poskytování služeb v rámci venkovského CR, služeb v rámci incentivní a kongresové turistiky a služeb v rámci lázeňského CR).

  5.4 Rekonstrukce a vybavení sportovně-rekreačních zařízení a zařízení pro kongresový CR ve vazbě na ubytovací zařízení, další infrastrukturu nebo atraktivitu CR (např. multifunkční sportovní zařízení a sportovně-rekreační areály vč. půjčoven sportovních potřeb, wellness služby, infrastruktura pro poskytování služeb v rámci venkovského CR, služeb v rámci incentivní a kongresové turistiky a služeb v rámci lázeňského CR). Podporované budou pouze projekty, jejichž realizací dojde ke zvýšení standardu poskytovaných služeb či k rozšíření kapacit zařízení.

  5.5 Investice do doprovodné infrastruktury pro venkovský CR (např. hippostezky, jízdárny).

  5.6 Výstavba, rekonstrukce a obnova objektů pro potřeby poznávacího CR (např. skanzeny, muzea, návštěvnická centra, rozhledny a obdobná zařízení) vč. pořízení zařízení a vybavení objektů pro potřeby poznávacího CR (např. pořízení vitrín, osvětlení, bezpečnostní zařízení, tvorba expozice vyjma pořízení exponátů).

  Minimální přípustná výše celkových způsobilých výdajů na jeden projekt je 2 000 000 Kč. Maximální přípustná výše celkových způsobilých výdajů není stanovena, přičemž maximální celková výše dotace z ROP SČ nesmí přesáhnout 45 000 000,- Kč. V rámci vyhlášené výzvy je žadatel oprávněn předložit pouze jednu žádost.

  Příjemci podpory:podnikatelé podle § 2 odst. 2 zákona č. 513/1991 Sb., obchodní zákoník, kteří splňují definici malého a středního podniku, vykonávají podnikatelskou činnost minimálně 2 roky a podnikají v oblasti cestovního ruchu, a u projektů realizovaných v obcích nad 2 000 obyvatel také podnikatelé podle § 2 odst. 2 zákona č. 513/1991 Sb., obchodní zákoník, kteří splňují definici malého a středního podniku, podnikají v oblasti cestovního ruchu a mají podnikatelskou historii kratší než 2 roky.

  Pokud máte zájem o prostředky z těchto vyhlašovaných dotačních titulů, nabízíme Vám odborné poradenství a rádi Vám při zpracování žádosti i následné administraci projektu pomůžeme. Neváhejte a kontaktujte nás. Pracovníci MAS Přemyslovské střední Čechy mají dlouhodobé zkušenosti se psaním a administrací projektů z národních i evropských zdrojů.

 • Modlitba za domov 2010

  Dne 28.10. se i v letošním roce uskuteční setkání pod horou Říp, spolupořádané Národní sítí Místních akčních skupin a Ekumenickou radou církví s názvem Modlitba za domov 2010.

  V rámci setkání proběhne kromě konference na téma Financování venkova, výstavy projektů a prezentace účastníků také vyhodnocení výtvarné soutěže pro děti a mládež a literární soutěže dospělých na téma "Můj domov".

  Část setkání bude v přímém přenosu vysílat ČT2 (15:00 - 16:30).

 • Výzva v oblasti životního prostředí pro neziskové organizace

  Ministerstvo životního prostředí ČR vyhlašuje výběrové řízení na podporu projektů občanských sdružení a obecně prospěšných společností pro rok 2011. Uzávěrka pro příjem žádostí je 30. září 2010.

 • Dočasné přerušení příjmu žádostí pro panelové domy

  Rozhodnutím Ministerstva životního prostředí od 28. 8. 2010 od 15.00 hodin se dočasně přerušuje přijímání žádostí pro panelové domy v rámci programu Zelená úsporám. Všechny již přijaté projekty budou řádně zadministrovány. Původní oblasti podpory pro nepanelové bytové domy a rodinné domy pokračují a budou i nadále financovány beze změn.

  Důvodem tohoto kroku je nutnost vyhodnotit po 12 měsících přijímání dosavadní průběh této části programu, provést analýzu skutečně čerpatelných prostředků, když v posledním období Státní fond životního prostředí ČR zaznamenal prudký nárůst nedostatků v projektové dokumentaci i samotné investiční připravenosti projektů. Výsledky analýzy budou zveřejněny začátkem příštího roku a budou podkladem pro další otevření programu. Příjímání dalších žádostí pro panelové domy bude možné se začátkem nové stavební sezony v roce 2011.

 • Úsporám se zelená

  Program Zelená úsporám, který vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí ČR a administruje Státní fond životního prostředí, je zaměřen na podporu instalací zdrojů na vytápění s využitím obnovitelných zdrojů energie, ale také podporu investic do energetických úspor při rekonstrukcích domu či bytů a také v novostavbách. V Programu je podporováno kvalitní zateplování rodinných domů a bytových domů, náhrada neekologického vytápění za nízkoemisní zdroje na biomasu a účinná tepelná čerpadla, instalace těchto zdrojů do nízkoenergetických novostaveb a také výstavba domů v pasivním energetickém standardu. 

  Podpora v rámci programu Zelená úsporám je nastavena tak, aby prostředky mohly být čerpány v průběhu celého období od vyhlášení programu do 31. prosince 2012. Žádosti o podporu budou přijímány do konce trvání programu Zelená úsporám, nebo do vyčerpání finančních prostředků. O dotaci lze žádat jak před realizací úsporných opatření, tak po nich, nebude však možné žádat o podporu opatření dokončených před vyhlášením Zelené úsporám. Podporu je možné poskytnout na zařízení instalovaná v obytných domech, nikoli např. v objektech určených k individuální rekreaci nebo průmyslových objektech, a to ani v případě, že zde má žadatel trvalé bydliště.Zaměření programu Zelná úsporám vyžaduje využití materiálů, výrobků a zařízení a rovněž poskytovaných služeb, které zajistí dosažení cílů programu Zelená úsporám a environmentálních přínosů pro společnost a zároveň musí být zárukou kvality pro realizátory projektů. Proto je možné podpořit pouze výrobky, zařízení a technologie uvedené v Seznamu výrobků a technologií a služby firem uvedených v Seznamu odborných dodavatelů, které jsou uvedeny na www.zelenausporam.cz .

  Program Zelená úsporám je rozdělen na tři základní oblasti podpory: Oblast A  je věnována  úspoře energie na vytápění, a to buď celkové nebo dílčí zateplení budov. Oblast B je věnována výstavbě domů v pasivním energetickém standardu. Oblast C se zaměřuje na využití obnovitelných zdrojů energie pro vytápění a přípravu teplé vody. V této oblasti může zájemce uspořit energie výměnou neekologického vytápění za nízkoemisní zdroje na biomasu a účinná tepelná čerpadla, instalací nízkoemisních zdrojů na biomasu a účinných tepelných čerpadel do novostaveb  nebo instalací solárně-termických kolektorů. Pokud zvolíte vybrané kombinace úspor z více oblastí v rámci jedné žádosti, můžete získat dotační bonus  20 tisíc Kč.Oprávněnými žadateli o podporu v programu Zelená úsporám jsou vlastníci a stavebníci rodinných a bytových domů, kteří dům využívají k bydlení nebo k poskytování bydlení třetím osobám. Jedná se o fyzické osoby podnikající i nepodnikající, společenství vlastníků bytových jednotek, bytová družstva, města a obce (včetně městských částí), podnikatelské subjekty či případně další právnické osoby. Zájemci o dotace mohou využít informační a poradenský servis poskytovaný Ministerstvem životního prostředí a Státním fondem životního prostředí ČR. Kromě informací na webu je možné využít Zelenou linku 800 260 500, pobočky SFŽP ČR ve všech krajích (pracoviště středočeské pobočky sídlí v Kladně) a poradenské centrum MŽP ve Vršovicích.

  Potřebné formuláře, příručky, ale také kontakty na firmy, které v této oblasti působí, může poskytnout i naše místní akční skupina ve svém sídle ve Slaném, Wilsonova 599. Zapojili jsme se do sítě poradenských center, kterou organizuje na základě dohody se Státním fondem životního prostředí Národní síť MAS, a můžeme vám – samozřejmě zdarma – také poradit a pomoci.  Máte –li zájem o bližší informace, můžete nás kontaktovat buď mailem (zelenausporam@premyslovci.czTato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny ), telefonicky (+420/724 859 793, +420/604 980 082) nebo osobně. Poradna je otevřena každé pondělí 12:00 – 16:00 a středu 8:00 – 12:00. Po telefonické domluvě je možné sejít se v dohodnutém termínu i mimo úřední hodiny poradny. Těší se na vás pracovníci poradny.

   Pavla Řehořová
 • Koncert v kostele Sv. Jakuba v Lidicích u Otrub

  V neděli 18.října od 14:00 pořádá občanské sdružení Wotrubiakostele Sv. Jakuba v Lidicích u Otrub koncert slánského pěveckého sboru Consortium Camerale Slanense. A capella, ale i s klávesovým doprovodem,  zazní  latinské písně z různých staletí, mezi jinými i díla Ch. Gounoda či W.A. Mozarta. Vstupné na koncert je dobrovolné a jeho výtěžek  bude věnován na obnovu  místního kostela a hřbitova..

 • Přemyslovské listy SRPEN 2009

  Nové číslo Přemyslovských listů srpen 2009 k nahlédnutí ZDE
 • Venkov 2012

  Od 1. do 3. října se zúčastníme konference Venkov 2012, která se letos koná v Nových Hradech.

  Součástí konference jsou i workshopy k různým tématům, která souvisí s naší Integrovanou strategií rozvoje území:

  Workshop A - Příroda a krajina ve venkovském prostoru
  Workshop B - Kulturní dědictví na venkově
  Workshop C - Lidské zdroje na venkově
  Workshop D - Komunitní život na venkově
  Workshop E - Podnikání na venkově

  Předpokládáme, že se na konferenci dovíme i informace k příštímu programovacímu období 2014 - 2020.

 • VII. regionální dožínky Slánska

  Agentura pro zemědělství a venkov Kladno, Asociace soukromého zemědělství, obec Královice, společnost RankCar a Přemyslovské střední Čechy pořádají dne 8. září 2012 od 15:00 VII. regionální dožínky Slánska.

  V 15 hod. se zahájí průvodem obcí, od 16 hod. proběhne setkání partnerů Regionální sítě pro venkov a od 20 hod. dožínková zábava. Kompletní program zde.

 • Pátá štace s deštěm, ale s potleskem

  Skončil tradiční festival PřeDivO´10 - již pátý ročník. V tomto článku poznáte jeho průběh a shlédnete zajímavé fotografie.
 • Právě probíhá tradiční festival PřeDivO´10


  Program PřeDivO.jpg
  Již popáté máte možnost navštívit tradiční, nejen divadelní festival PřeDivO ´10, který probíhá od 27. srpna do 26. září v Libčicích nad Vltavou, Velkých Přílepech a Úněticích. Letošní festival pořádá MAS Přemyslovské střecní Čechy ve spolupráci s výše uvedenými obcemi, Římskokatolickou farností Roztoky u Prahy, Sborem Českobratrské církve evangelické v Libčicích nad Vltavou. Program "PřeDiva" je velice bohatý. Čekají Vás koncerty, turnaj v kuličkách, výtvarné dílny, divadlo pro děti i dospělé, ale  i přednášky či opékání přemyslovských buřtů. Celý program můžete shlédnout zde .

 • Přemyslovci na Zemi živitelce

  Zde si můžete přečíst, jak probíhala výstava v Českých Budějovicích a shlédnout, jací hosté zavítali do našeho stánku...
 • PřeDivO´09

  Srdečně Vás zveme na další ročník kulturního festivalu Přemyslovská divadelní orba, který se uskuteční ve dnech 24. - 26. září ve Velvarech. Těšíme se na Vás!!! Plakát ke stažení ZDE .predivo_-_velky_letak.jpg

Evropský zemědělský fond rozvoje venkova: Evropa investuje do venkovských oblastí